NCK-polymery se sestává z 24 renomovaných pracovišť:
- 9 výzkumných organizací řeší efektivní předávací mechanismy transferu znalostí a funkční prostředí pro kooperaci s praxí a excelentní výzkum v rámci technického vzdělávání v ČR: UTB ve Zlíně (CPS), UPOL (CATRIN) v Olomouci, UJEP (FŽP) v Ústí nad Labem, UPCE (FCHT) v Pardubicích, VŠB-TUO (IET, CEET a FS) v Ostravě, VŠCHT (UUPE a FCHI) v Praze, VUT (FCh-UCHM a CMV), ORLEN UNiCRE v Brně a Centrum organické chemie.
- Klastry umožňují velmi široké zapojení firem účastnících se procesu realizace výsledků: Plastikářský klastr, Svaz chemického průmyslu ČR, Moravskoslezský automobilový klastr a Zlínský kreativní klastr.
- Malé, střední a velké podniky tedy inovační lídři schopní uplatňovat vědeckovýzkumné výstupy v tržním prostředí: ASIO TECH, Continental Automotive CR, Ethanol Energy, Fortemix produkce, HELLA Autotechnik Nova, INOTEX, NANOPROGRES, Simple Engineering, SYNPO, TERAMED a ZODPA.
Do projektu tedy vstupují společně univerzity, průmyslové výzkumné organizace, klastrová uskupení a soukromé firmy, které navazují na přechozí úzkou spolupráci, včetně zkušeností s řešením Center kompetencí z první i druhé výzvy. Aktivity jednotlivých partnerů jsou vzájemně úzce propojeny tak, že je možno využít výzkumných kapacit univerzit, převádět jejich poznatky do větších laboratorních a poloprovozních měřítek a po optimalizaci je transferovat do průmyslu. Poslední fáze transferu vědecko-výzkumných výsledků může probíhat kontinuálně s využitím cílených požadavků firem. Zapojení klastrových organizací do projektu navíc umožňuje širokou diseminaci vědecko-výzkumných výsledků na odbornou i laickou veřejnost.
Celý tým je koncipován tak, aby po nastavení forem spolupráce v rámci předkládaného projektu mohl dlouhodobě fungovat i po jeho ukončení.