Incomingová mise na CPS

17. května 2023 navštívila Centrum polymerních systémů zahraniční delegace. Členové této Incomingové mise si prohlédli laboratoře centra  v doprovodu jeho ředitele prof. Vladimíra Sedlaříka, poslechli si prezentaci a společně hovořili o možnostech budoucí spolupráce. Kromě této návštěvy se rovněž účastnili dvoudenní konference Medicína katastrof 2023, kterou v prostorách FaME pořádala Fakulta logistiky a krizového řízení.

Na půdě zlínské univerzity vznikla originální kniha pro děti

Zlín 2. 5. 2023 – Jak nohy ovlivňují chování celého těla, jak fungují, proč někdy bolí, jak se správně obout a proč někdy chodit naboso. Na tyto a další otázky odpovídá obrázková publikace s názvem Nezapomeň na nohy. Určena je pro děti i jejich rodiče, ale také třeba pro pedagogy mateřských a základních škol.

Výzkum zlínských vědců pomohl studentům z Litomyšle k vítězství na Festivalu vědy a techniky pro mládež

Zlín 30.3.2023 - S projektem „Vliv cigaret na lidské tělo a okolí“ uspěli studenti Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli Matěj Kovář a Radovan Fila. Získali hlavní cenu v kategorii  Junior v podobě studijní stáže ve Francii. Během svého výzkumu spolupracovali také s vědci z Centra polymerních systémů (CPS) zlínské Univerzity Tomáše Bati (UTB).

Soutěž Show-off 2023 vyhrál student Centra polymerních systémů

Ukaž se – odvaž se! Toto heslo provází už 12 let soutěž Show-off. Jedná se o renomovanou soutěž v prezentačních dovednostech v anglickém jazyce, kterou organizuje Centrum jazykového vzdělávání Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

V laboratořích natáčela televize BBC News

Štáb televize BBC News natáčel v uplynulých dnech v laboratořích Centra polymerních systémů. Reportér zpravodajské sekce BBC 4Tech Ali Oudjana pracoval na reportáži o filtraci vod od hormonů.

Gumference 2023

Dne 9.2. proběhla tradiční mezinárodní gumárenská konference Gumference 2023. Gumference již podruhé v řadě byla organizována ve spolupráci CPS s Leibniz Institutem fur Polymerforschung in Dresden. Gumference se také konala již podruhé v řadě v novém on-line formátu, který se velmi osvědčil, neboť jak přednášející, tak posluchači mohli díky on-line formě se mohli účastnit z celého světa.

Vedení