Univerzitu navštívili zástupci partnerské Ton Duc Thang University

Na dvoudenní návštěvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně přijeli zástupci partnerské Ton Duc Thang University (TDTU) z vietnamského Ho Či Minova města. Setkali se s vedením univerzity a prohlédli si fakulty a výzkumná centra.

Během svého pobytu zavítali členové delegace mimo jiné také na Centrum polymerních systémů zlínské univerzity. Setkali se s ředitelem prof. Vladimírem Sedlaříkem, který je provedl po centru a nastínil možnosti spolupráce v oblasti doktorských studijních programů. „Ta spolupráce s univerzitou z Vietnamu je již dlouholetá a stále vidíme možnosti rozšíření spolupráce, a to například v technických studijních programech,“ nastínil ředitel centra prof. Vladimír Sedlařík. „Já sám jsem absolventem Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, doktorát jsem zde absolvoval v roce 2009 a moc rád na léta ve Zlíně vzpomínám. Velmi oceňuji zájem zlínské univerzity o spolupráci a naše studenty a děláme vše proto, abychom v této dobré spolupráci i nadále pokračovali,“ připomněl prezident TDTU dr. Tran Trong Dao. UTB spolupracuje s Ton Duc Thang University již dlouhodobě, a to od roku 2011. Společně pravidelně organizují také mezinárodní konference. Ton Duc Thang University byla založena v roce 1997. Za dobu své existence se dostala mezi čtyři nejlepší vysoké školy v zemi. V současné době na ní studuje přibližně 30 tisíc studentů. UTB založila ve Vietnamu také Baťovo centrum, které se zaměřuje zejména na nábor studentů.

Vedení